کلاب هاوس (Clubhouse) چیست؟

احتمالا به تازگی تمام شما نام اپلیکیشن کلاب هاوس (Clubhouse)را شنیده‌اید، پیش‌بینی می‌شود نرم‌افزار کلاب هاوس (Clubhouse) رقیب سرسختی برای یوتیوب و اینستاگرام و … می‌شود. احتمالا برای تمام این سوال پیش می‌آید که برنامه‌ی کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی جدید است که امکان مکالمه صوتی را برای کاربران فراهم کرده است که این افراد می‌توانند دوستان، افراد سلبریتی یا افراد غریبه باشند. شما می‌توانید با وارد شدن در مکالمه‌ای صوتی از نظرات و دیدگاه دیگر افراد بهره ببرید و در این گفتگوها به عنوان میزبان و یا فقط به عنوان شنونده حضور پیدا کنید. در شبکه اجتماعی کلاب هاوس می‌توانید از گفتگوهای عمومی یا خصوصی استفاده کنید و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه کلاب هاوس این است که مکالمات کاربران ذخیره نمی‌شود و در نتیجه کاربران گفتگو را ترک نمی‌کنند. در زمان ورود به برنامه شما می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را وارد کنید و هر چه اطلاعات دقیق‌تری وارد کنید، این نرم‌افزار شما را به سمت مکالمات مرتبط هدایت می‌کند. اکنون استفاده از اپ کلاب هاوس بر خلاف شبکه‌های دیگر با محدودیت‌هایی مواجه است که شاید این محدودیت‌ها باعث جذاب‌تر شدن این برنامه شده است.

۱- معنی لغوی کلاب هاوس چیست؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که کلاب هاوس یعنی چی؟ معنی کلاب هاوس اینگونه است که Club (کلاب) به معنی باشگاه و House (هاوس) به معنی خانه می‌باشد. به صورت کلی این کلمه به معنی محل باشگاه وانجمن است.

۲- کلاب هاوس چگونه کار می‌کند؟

از آنجایی که نرم افزار کلاب هاوس در حال حاضر فقط برای سیستم IOS موجود است، بنابراین کاربران IOS می‌توانند این برنامه را دانلود کنند و عضو کاربران شوند.

در حال حاضر عضویت در برنامه ی کلاب هاوس فقط با دعوتنامه کلاب هاوس کاربران دیگر امکان پذیر است و دو راه برای دعوت شدن به کلاب هاوس وجود دارد:

  1. زمانی که یک فرد عضو کلاب هاوس می‌شود به آن کاربر دعوتنامه‌ای هدیه می‌دهند که می‌تواند با شماره تلفن خودش دعوتنامه‌اش را برای دوستانش ارسال کند.
  2. راه دوم این است که شما از طریق App Store کلاب هاوس را دانلود می‌نمایید و نام کاربری خود را رزرو می‌کنید سپس برای دوستانتان پیامی ارسال می‌شود که شما اپلیکیشن را نصب کردید و نام خود را رزرو کردید و در این موقعیت آنها اگر دعوتنامه هم نداشته باشند می‌توانند شما را به اپلیکیشن کلاب هاوس دعوت کنند.

۳- کلاب هاوس نسخه وب و نسخه ویندوز:

از آنجایی که این اپلیکیشن طرفداران زیادی دارد، نسخه وب غیررسمی آن هم منتشر شده است.

۴- خرید دعوتنامه کلاب هاوس و دعوتنامه رایگان کلاب هاوس:

اکنون برخی از افراد دعوت نامه کلاب هاوس خود را به افراد دیگر می‌فروشند و لینک دعوت به کلاب هاوس یا کد دعوت کلاب هاوس را در اختیار آنها می‌گذارند، اما برخی هم آنها را به صورت رایگان به دیگر کاربران می‌دهند و لینک دعوت کلاب هاوس یا کد دعوت رایگان کلاب هاوس را برایشان ارسال می‌کنند. حالا کاربران جدید پس از دریافت کد دعوت کلاب هاوس به محیط کلاب هاوس ملحق می‌شوند.

۵- امنیت کلاب هاوس چگونه است و آیا گفتگوها ضبط می‌شوند؟

گفتگوها به شکل زنده پخش می‌شوند و پس از اتمام، مدیر با بستن صفحه به گفتگو پایان می‌دهد و به این ترتیب هیچ چیزی توسط کلاب هاوس ضبط نمی‌شود. اما این نشان نمی‌دهد که اعضای دیگر راهی برای ضبط چت پیدا نمی‌کنند.

۶- قوانین و مقررات اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟

یکی از قوانین کلاب هاوس این است که اگر فردی خرابکار شناخته شود، تمام امکانات و حساب کاربری از او گرفته می‌شود و فردی که او را دعوت کرده است هم جریمه می‌شود. یکی دیگر از قوانین کلاب هاوس این است که اگر قصد داشته باشید صدای فردی را ضبط کنید به شما اخطار می‌دهد که از این کار پرهیز کنید.

از نظر امینت هم نباید نگران بود زیرا کلاب هاوس از شما فقط دسترسی به میکروفون را می‌خواهد و هیچ دسترسی به اطلاعات گوشی شما ندارد.

۷- مصرف اینترنت کلاب هاوس:

مقدار مصرف اینترنت در کلاب هاوس بر اساس سرعت شبکه مشخص می‌شود ولی به طور میانگین مقدار مصرفی آن 90 کیلوبایت بر ثانیه می‌باشد. زمانی که سرعت اینترنت شما ضعیف است، یک هشدار به شما نشان داده می‌شود و می‌گوید که ممکن است در حال استفاده از اپلیکیشن با مشکلتی مواجه شوید.

اما میانگین مصرف اینترنت با اینترنت پر سرعت در نرم‌افزار کلاب هاوس در حدود یک ساعت حدود 100 الی 120 مگابایت است و این مقدار بسیار منصفانه می‌باشد.

۸- روش ساخت اکانت کلاب هاوس و آموزش نصب clubhouse:

اکنون که دیگر می‌دانید اپ کلاب هاوس چیست برای بسیاری از شما و افراد این سوال پیش می‌آید که چگونه عضو کلاب هاوس شویم؟ نحوه ساخت اکانت در کلاب هاوس کار بسیار راحتی می‌باشد که من در اینجا در مورد آن با شما صحبت می‌کنم.

طریقه ساخت اکانت در کلاب هاوس به این صورت می‌باشد که شما نیاز به دریافت یک دعوتنامه از کاربرانی دارید که هم اکنون در این اپلیکیشن عضو هستند. پس از دریافت کد دعوت کلاب هاوس و نصب اپلیکیشن روی گوشی خود شما باید مراحل نصب را به ترتیب انجام دهید. اولین قدم، نوشتن بیوگرافی و نام کاربری و … می‌باشد. اکنون شما ثبت نام در کلاب هاوس را انجام داده‌اید و ساخت اکانت در کلاب هاوس شما تکمیل شده. حالا صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که شامل روم‌ها می‌شود. شما می توانید در این مرحله برای خود یک روم اختصاصی بسازید و از دیگران برای شرکت در روم خود و شنیدن صحبتهای خود در موضوع خاص دعوت کنید و یا می‌توانید در روم‌های افراد دیگر شرکت کنید.

۹- فضای کلاب هاوس، امکانات کلاب هاوس و نحوه کار کلاب هاوس:

تالار ورودی (Hallway) : کلاب هاوس برای صفحه خوراک (Feed) نامی در نظر گرفته است که به آن تالار می‌گویند

 

۱۰- منو (Menu):

منوی اصلی در بالای صفحه تالار ورودی کلاب هاوس می‌باشد. در این قسمت با زدن بر روی ایکون اول امکان سرچ کردن نام کاربران یا کلمه‌ای کلیدی را دارید. با زدن بر روی ایکون پاکت نامه برای دوستان خود دعوتنامه ارسال کنید. در قسمت بعدی که ایکون تقویم قرار دارد می‌توانید رویدادهای پیش رو، را مشاهده کنید. بخش بعدی که ایکون اعلان‌ها را دارد، اعلان‌ها را مشاهده می‌کنید و در ایکون آخر که ایکون پروفایل شما است، شما عکس پروفایل و بیو خود را وارد می‌کنید.

 

۱۱- اتاق‌ها(Rooms)

در قسمت اتاق‌ها از کلاب هاوس شما می‌توانید اتاق‌های گفت‌وگو را مشاهده کنید و اطلاعاتی مانند نام اتاق، تعداد اعضای گروه و … را دریافت کنید. این اتاق‌ها هم می‌تواند عمومی باشد تا همه امکان عضو شدن در آن را داشته باشند، هم می‌شود خصوصی باشد.

 

۱۲- چند نفر می‌توانند در یک Room (اتاق) گفت و گو کنند؟

ابتدا محدودیت در هر Room (اتاق) حضور 5 هزار نفر بود اما اکنون این محدودیت برداشته شده و تعداد اعضای یک Room به بی‌نهایت می‌رسد و هر کاربر امکان عضو شدن در تعداد بی‌نهایت اتاق ها را دارد.

۱۳- ساختن اتاق (Room) در کلاب هاوس:

برای ساخت Room در کلاب هاوس، اپلیکیشن را باز کنید و روی گزینه Start a Room که یک آیکون سبز رنگ است، کلیک کنید.

در این قسمت شما میتوانید نوع Room خود را مشخص کنید:

با انتخاب گزینه Open، شما یک روم عمومی ایجاد می‌کنید و تمام کاربران کلاب هاوس می‌توانند وارد Room شما شوند.

با انتخاب گزینه Social، اتاقی ایجاد می‌شود که فقط فالورهای شما می‌توانند وارد آن شوند و اگر یکی از دوستان خود را مدیر کنید، فالورهای دوستتان هم امکان وارد شدن به Room شما را دارند.

انتخاب گزینه آخر یعنی Closed، تنها امکان اضافه کردن دوستان از طریق دعوت را به شما می‌دهد.

اگر شما گزینه Closed را انتخاب کردید، قبل از ساخت Room افراد را به Room خود دعوت کنید:

برای عوض کردن نام Room روی گزینه ی Add a Topic کلیک کنید و بعد از انتخاب اسم روی گزینه ی Set Topic بزنید:

در آخر گزینه Let’s Go را انتخاب کرده تا روم شما ساخته شود. اگر شما گزینه closed را انتخاب کرده باشید، برای کسانی را که دعوت کردید، نوتیفیکیشن ارسال می‌شود و متوجه دعوت شما خواهند شد.

 

 

۱۴- چگونه در کلاب هاوس حرف بزنیم؟

زمانی‌که به یک روم وارد می‌شوید، دکمه‌هایی برای شما نمایش داده می‌شوند که ارتباط شما با افراد از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

برای حرف زدن، علامت دست را لمس کنید تا درخواستی برای مدیر فرستاده شود. اگر مدیر روم درخواست شما را قبول کرده باشد، به جای آیکون دست آیکون میکروفون وجود دارد که می‌توانید برای صحبت کردن از آن استفاده کنید.

۱۵- نحوه ساخت رویداد در کلاب هاوس:

شما اول باید روی ایکون تقویم در بالای صفحه بزنید و در صفحه ی باز شده رویداد های پیش رو را مشاهده می‌کنید:

در صفحه باز شده روی آیکون تقویم با نماد به علاوه که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد، بزنید. سپس در کادر بالا نام رویداد را انتخاب کنید.

شما در قسمت Add a Co-host or Guest می‌توانید مدیران و مهمان‌ها را مشخص کنید.

در ادامه شما گزینه های تاریخ شروع (Date)، زمان شروع  (Time) و توضیحات (Description)  را پر می‌کنید و در اخر روی دکمه ی Publish کلیک می‌نمایید.

 

۱۶- نحوه استفاده از کلاب هاوس و دایرکت در کلاب هاوس:

دایرکت دادن در کلاب هاوس به گونه‌ای می‌باشد که در برنامه‌ی کلاب هاوس روی نماد پاکت در بالای صفحه کلیک می‌کنید و در نوار جستجو نام کاربر مورد نظر خود را وارد کنید.

۱۷- چگونه اکانت کلاب هاوس را پاک کنیم؟

از آنجایی که این اپلیکیشن روزبه‌روز در حال توسعه است، تمایلی ندارد که کاربران خود را از دست بدهد و به همین دلیل، شما هیچ گزینه‌ای با عنوان دلیت اکانت کلاب هاوس یا غیرفعال کردن آن در این نرم‌افزار  مشاهده نخواهید کرد.

اما من در اینجا یکی از راه‌های نحوه‌ی پاک کردن اکانت کلاب هاوس را به شما آموزش می‌دهم، اما باید توجه داشته باشید پس از پاک کردن اکانت خود تا سی روز دیگر نمی‌توانید با همان شماره یا نام کاربری در این برنامه فعالیت داشته باشید و همچنین پس از گذشت سی روز اگر فردی با نام کاربری شما وارد کلاب هاوس شده باشد، شما دیگر نمی‌توانید از آن نام استفاده کنید. پس قبل از دیلیت اکانت کلاب هاوس خود به این موارد دقت کنید.

شما در اینجا دو راه در پیش روی خود دارید:

  1. اکانت خود را برای مدتی غیرفعال کنید.
  2. اکانت خود را به طور کلی برای همیشه پاک کنید.

اکنون برای انجام این کار اول مشخصات خود را از جمله نام کاربری و ایمیل خود را در بخش پروفایل اکانت کلاب هاوس خود اضافه می‌کنید.

حال شما باید در قسمت please choose a topic below، گزینه‌ی My Account & Profile را انتخاب کنید و در قسمت کادر پایین آن، اگر قصد پاک کردن دائمی اکانت خود را دارید بر روی گزینه‌ی Delete My Account کلیک کنید و اما اگر می‌خواهید اکانت خود را برای یک مدت غیرفعال کنید گزینه‌ی Deactivate my account را انتخاب کنید.

حالا شما باید در قسمت summary، یک خلاصه از دلیل خود را برای پاک کردن اکانت خود را بیان کنید و این متن را باید به زبان لاتین بنویسید. همچنین باید در قسمت پایین آن دلیل پاک کردن اکانت خود را به طور کامل‌تری توضیح دهید و بنویسید. به همین ترتیب درخواست دیلیت اکانت شما به راحتی برای پشتیبانی کلاب هاوس ارسال می‌شود.

۱۸- چگونه کاربران و روم ها را در کلاب هاوس پیدا کنیم؟

در بخش خوراک (Feed) با لمس کردن آیکون پایین که در سمت راست قرار دارد می‌توانید به کاربران و روم های آنلاین دسترسی پیدا کنید.

 

درپایان لازم به ذکر است که  سرویس‌های جانبی ClubHouse را میتوانید با کلیک روی لینک قرار داده شده با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت عالی از اینستافارسی خریداری کنید و لذت ببرید 🙂

نوشته مرتبط

ارسال نظر